• Kryefaqja
  • »
  • Lajmet dhe Publikimet
  • »
  • Kompania kampione e sigurimeve në vend, rikthehet në folenë e kampionëve. SIGAL UNIQA vazhdon mbështetjen e klubit “SIGAL Prishtina”

Lajmet e Fundit

Kompania kampione e sigurimeve në vend, rikthehet në folenë e kampionëve. SIGAL UNIQA vazhdon mbështetjen e klubit “SIGAL Prishtina”


October 1, 2019


Pas vendimit per te rikthyer bashkepunimin me te suksesshem ne historine e sportit ne Kosove, ndermjet Kompanise “SIGAL UNIQA Group Austria” dhe kiubit te basketbollit “Sigal Prishtina”. Drejtori i pergjitshem i Kompanise, “SIGAL UNIQA Group Austria”, ne Shqiperi, Kosove dhe Maqedonine e veriu, z.Avni Ponari organizoi  nje pritje rasti per te festuar rivendosjen e bashkepunimit me kiubin Sigal Prishtina dhe njeheresh fillimin e mbare te etapes se dyte te bashkepunimit me triumfin e kiubit ne Superkupen e Kosoves, edicioni 2018-2019.

 

Ne kete pritje rasti, per sukseset e Prishtines nen mbeshtetjen e “SIGAL UNIQA”, folen, Drejtori i Kompanise “SIGAL UNIQA” z. Avni Ponari, si dhe drejtuesit e skuadres kosovare nga kryeqyteti, Presidenti i ekipit, z. Shkelzen Fetiu dhe Drejtori gjeneral, z. Florian Miftari.

Z. Avni Ponari ne fjalimin e tij, falenderoi Prishtinen per bashkepunimin e suksesshem dhe premtoi se do te vazhdojne, nje gje te tille edhe ne te ardhmen. ‘Jam krenar qe jam ketu me ju dhe me keto suksese qe kemi arritur se bashku. Vazhdojme te bashkepunojme dhe drejt sukseseve te reja. Ne patem nderprere bashkepunimin per nje kohe, por perseri “SIGAL” i shkon “SIGAL” PRISHTINES. Eshte shume here me e mire prezenca e Sportit, sesa takimet e politikes sepse, sporti krijon njohjen kulturen dhe gjithcka tjeter dhe kete e ka deshmuar kampionia boterore e xhudos, Majlinda por edhe Prishtina ne Basketboll me sukseset e shumta”, tha Ponari.

Nje fjale rasti ne kete pritje, pati edhe Presidenti aktual i skuadres se Prishtines, z. Shkelzen Fetiu. “Klubi i Basketbolit, “SIGAL PRISHTINA” eshte e nderuar nga nje njeri qe dha shume per Prishtinen dhe nese ka nje titull hero i kontribuesve ne Sport e sidomos ne Prishtine, eshte Avni Ponari dhe kompania e tij gjigante “SIGAL UNIQA”. Fale ketij bashkepunimi te sinqerte dhe pa kushte, KB Prishtina eshte bere klubi me i trofeshem dhe me i madh ne trojet shqiptare dhe ketij suksesi i kane kontribuar shume edhe tifozet tane te flakte, Plisat. Ne emer te Prishtines, bordit te klubit dhe ne emer te Plisave e falenderojme perzemersisht z Avni Ponarin per te gjitha qe i ka bere per Prishtinen dhe shpresojme ne vazhdimin e bashkepunimit tutje edhe per shume vite”, u shpreh Fetiu.

Per kete pritje rasti dhe planet e Prishtines ne te ardhmen, foli edhe drejtori gjeneral i Prishtines, z. Florian Miftari.
“Fillimisht dua to falenderoj, z.Avni Ponarin, sepse nese dikush ka bere per Sportin e Prishtines, eshte vet, Avni Ponari dhe natyrisht ky njeri ka investuar aty ku duhet, sepse Sporti i bashkon njerezit. Ky njeri e ka ndihmuar Prishtinen, por mbeshtetja e tij nuk ka shkuar huq, sepse ne kemi arritur suksese te shumta dhe ju premtojme se nuk do te ndalemi tutje, por do te vazhdojme tutje dhe planet tona edhe ne te ardhmen jane trofete”, tha Miftari.

Krejt ne fund to ketij organizimi, klubi i Prishtines dhe tifozet “Plisat” i dhuruan dy mirenjohje, vec e vec z. Avni Ponarit per kontributin e tij to pashoq tek Prishtina duke e falenderuar per gjithcka qe ka bere per kryeqytetasit.

Ne kete pritje dhe kokej rasti, perpos mysafireve to shumte, ishin prezente edhe lojtaret e Sigal Prishtines se bashku me shtabin teknik.

 

 

Scroll Down