Çfarë tjetër mund t’ju interesojë

Udhëtimi pa viza
Udhëtimi pa viza

  Informata të rëndësishme në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën nga data (01.

Qëndrimi në këmbë në dërrasë gjatë lundrimit
Qëndrimi në këmbë në dërrasë gjatë lundrimit

  Qendrimi në kembe mbi dërrasë gjatë lundrimit (STAND UP PADDLE BOARDING apo SUP) ësht

Karriera
Karriera

[vc_section full_width="stretch_row" css=".vc_custom_1683032514673{margin-top: -40px !important;back

UNIQA: Rritje e mirë dhe nivele të larta fitimesh në T3, 2023
UNIQA: Rritje e mirë dhe nivele të larta fitimesh në T3, 2023

Primet e shkruara rriten me 6.5 për qind Performancë e jashtëzakonshme në biznesin bazë të

Dita Botërore e Shëndetit
Dita Botërore e Shëndetit

  Nga “Sigurimi anti-Tumor” tek “TeleShëndet”/ Novacioni dhe risitë, arsyeja pse Sh�

AutoSOS
AutoSOS

  Kush është Europ Assistance? Europassistance është prezent në 208 vende t�

Si t’i bëjmë ditët e vjeshtës më atraktive?
Si t’i bëjmë ditët e vjeshtës më atraktive?

Pavarësisht nga mosha, ditët me shi, ulin gjendjen e mirë shpirtërore. Për fëmijët, kjo ndodh

Dritat e Mjegullës
Dritat e Mjegullës

A e dini se si t'i përdorni siç duhet dritat e mjegullës? Ky artikull do t'ju tregojë se kur du

Produkti 365
Produkti 365

Paketë e re promocionale për sigurimin e çdo familjeje.      

Këshilla për parandalimin e zjarrit
Këshilla për parandalimin e zjarrit

  Gatimi dhe ngrohja janë në krye të listës së rreziqeve nga zjarri në shtëpi. Jini t

Si ta mbani fëmijën tuaj të motivuar?
Si ta mbani fëmijën tuaj të motivuar?

  A dëshironi që fëmija juaj të vazhdojë me punën e tij pa ju shqetësuar? Shumica e f�

Ruajtja e ushqimit: Pse ka rëndësi dhe si ta bëjmë ashtu siç duhet!
Ruajtja e ushqimit: Pse ka rëndësi dhe si ta bëjmë ashtu siç duhet!

© UNIQA | Melina Kutelas   Ushqimi i ruajtur siç duhet jo vetëm që zgjat më shumë, por

Si të veproni në rast dëmi!
Si të veproni në rast dëmi!

    Procedurat që duhen ndjekur për të raportuar dëmin motorik që keni pësuar!

Marrja me qira e një makine jashtë vendit: çfarë të presësh!
Marrja me qira e një makine jashtë vendit: çfarë të presësh!

    Marrja me qira e një makine jashtë vendit mund t'ju japë lirinë për të s

Qëndroni të freskët dhe shëndetshëm gjatë vapës së verës
Qëndroni të freskët dhe shëndetshëm gjatë vapës së verës

  Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të qëndroni të shëndetshëm gjatë vapës

Organizimi gjatë udhëtimeve
Organizimi gjatë udhëtimeve

Organizohuni përpara udhëtimit Shpesh, shumë nga ne e marrim me siklet punën e organizimit gjat

Bagazhi i Humbur
Bagazhi i Humbur

Si të mos humbisni bagazhin gjatë udhëtimit tuaj! Sigurisht, asgjë nuk është plotësisht e pa

Sigurimi i Biznesit
Sigurimi i Biznesit

MBRONI INVESTIMIN TUAJ! Sigurimi i biznesit është për të gjithë sipërmarrësit e bizneseve t�

Udhëtimi me biçikletë: Kështu funksionon në jetën e përditshme!
Udhëtimi me biçikletë: Kështu funksionon në jetën e përditshme!

Udhëtimi me biçikletë është në përputhje me frymën e kohës; është i mirë për mjedisin,

Duhani kërcenon mjedisin tonë!
Duhani kërcenon mjedisin tonë!

  Çdo vit më 31 maj shënohet Dita Botërore Kundër Duhanit, por secilin vit ka një tem�

Si veprojnë hajdutët dhe si mund të mbroheni?
Si veprojnë hajdutët dhe si mund të mbroheni?

Ju ktheheni në shtëpi, prisni një mbrëmje komode dhe përpara shihni derën e thyer të apartame

Vjedhja e biçikletës - si ta ktheni biçikletën tuaj?
Vjedhja e biçikletës - si ta ktheni biçikletën tuaj?

A ju kanë vjedhur ndonjëherë biçikletën?     A keni dëgjuar sa shpesh ndo

Përgjegjësia Profesionale e Mjekëve
Përgjegjësia Profesionale e Mjekëve

Sigurimi i Përgjegjësisë Profesionale të Mjekëve, është lloj i sigurimit që mbron mjekët dh

Përse janë të shëndetshme puthjet dhe përqafimet?
Përse janë të shëndetshme puthjet dhe përqafimet?

Cila është rruga më e mirë drejt një jetë të shëndetshme? Një puthje dhe të paktën tetë

Teleshëndet
Teleshëndet

  Merre mjekun me vete kudo! Kur jeni i sëmurë dhe keni nevojë të shihni një mjek, Te

Sigurimet Inxhinierike
Sigurimet Inxhinierike

Investimi juaj është i ekspozuar në mënyrë konstante kundrejt eventeve të papritura dhe të pa

Pink Pong Breast Cancer Awareness
Pink Pong Breast Cancer Awareness

Muaji tetor është muaj i vetëdijesimit për kancerin e gjirit në gjithë botën. Në Kosovë vaz